Grupa przedszkolna oraz klasa 1 a w przepiękne, słoneczne piątkowe przedpołudnie, wybrały się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na niezwykłą wystawę ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Dzieci mogły zapoznać się z krótką, ale niezwykle bogatą historią dziejów papieru i papiernictwa, a dodatkowo każde dziecko własnoręcznie wyprodukowało arkusz papieru czerpanego. Była to niezwykła lekcja…a dodatkową atrakcją stała się izba babuni, w której dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, np. żelazka na duszę i prototyp współczesnego odkurzacza. A prawdziwą furorę zrobiły słowa pochodzące z gwary poznańskiej:

„W antrejce na ryczce stały pyrki w tytce” zobrazowane prawdziwymi eksponatami. Było to fascynujące spotkanie z żywą historią, barwną i bardziej ciekawą, niż ta spotykana na kartach podręczników.