29 marca odbyły się w naszej szkole międzyszkolne eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu był Urząd Miasta, Komenda Powiatowa Policji oraz Szkoła Podstawowa nr 11. Sędzią głównym turnieju był pan podinspektor Witold Kolenda, któremu w pracy pomagali młodszy aspirant Henryk Kucharski oraz posterunkowa Kinga Pacuła. Cały turniej składał się z trzech podstawowych części: testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego i wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej.

W turnieju wzięli udział uczniowie z dziewięciu ostrowskich szkół podstawowych (SP1, SP4, SP5, SP6, SP7, SP11, SP1, SP Edukator)  oraz czterech gimnazjów (Gim1, Gim3, Gim4, Gim im. Papieża Jana Pawła II). W klasyfikacji generalnej do eliminacji powiatowych, które odbędą sie 19 kwietnia 2012r.  zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II.

Indywidualnie najlepszymi okazali się:

Z poziomu szkół podstawowych:

I miejsce - Albert Połomski (SP11)

II miejsce - Jakub Wieczorek (SP11)

III miejsce - Grzegorz Grabarek (SP4)

Najlepsza zawodniczka - Zuzanna Romańska (SP9)

Z poziomu szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Krystian Andruszkiewicz (Gim. im. Papieża Jana Pawła II)

II miejsce - Mikołaj Dzwoniarek (Gim. 4)

III miejsce - Adrian Waliduda (Gim. 4)

Nad prawidłowym przebiegiem Turneju czuwali nauczyciele: pani Małgorzata  Kowalska (sędzia na torze przeszkód), pani Krystyna Herbik oraz panowie Krzysztof Każmierowski i Roman Paszkowiak (sędziowie na miasteczku ruchu drogowego), pani Irena Huk (pielęgniarka), pani Natalia Mazurkiewicz (sekretarz zawodów) oraz pan Wojciech Lesiczka (koordynator).

Na zakończenie Turnieju wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody  ufundowane  przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego oraz upominki od  Wydziału Promocji Miasta. Sponsorami Turnieju były również firmy:

Piekarnia Janicki - fundator słodkiego poczęstunku dla uczniów i opiekunów oraz

Apteka Rodzinna - fundator środków opatrunkowych.

W czasie zakończenia Turnieju dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska złożyła panu podinspektorowi Andrzejowi Jamremu, wieloletniemu sędziemu głównemu Turnieju,  który w tym roku przeszedł na emeryturę, serdeczne podziękowania za lata owocnej współpracy i pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w naszym mieście.