4 kwietnia był w naszej szkole SP 11 dniem przedświątecznym i wyjątkowym. Każdy uczeń czekał na Zajączka w swojej klasie, a potem wszystkie klasy uczestniczyły w uroczystym apelu. Apel przygotowała klasa IIa wraz z wychowawcą Małgorzatą Wystemską. Dzieci stały przed świątecznie ubranym stole w odpowiednich strojach.

Najpierw uczeń Kacper Łochyński wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój piosenką pt. „Zielona Wielkanoc”. Następnie kilku uczniów zarecytowało wiersze, a uczennica Anna Garczarek przypomniała najważniejsze tradycje związane z tymi świętami.

Kolejną niespodzianką tego apelu była krótka inscenizacja pt. „Bajeczka wielkanocna”, którą przedstawili też uczniowie klasy IIa.

Całą uroczystość zakończyła piosenka pt. „Przy świątecznym stole” w wykonaniu dwóch uczennic: Anny Walczak i Anny Garczarek, oraz złożenie życzeń przez uczniów klasy IIa wszystkim obecnym na apelu.