17 kwietnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły – Julia Banasiak i Albert Połomski wraz z opiekunem gazety szkolnej „OX” p. Katarzyną Kaźmierowską wybrali się na warsztaty dziennikarskie skierowane do uczniów szkół podstawowych. Jak co roku organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 1. Tegoroczne spotkanie młodych adeptów dziennikarstwa odbyło się pod hasłem: „To co robię, przynosi mi radość”.

Uczestnicy podczas zajęć mieli okazję porozmawiać z p. Aleksandrą Kiełb-Szawułą – wokalistką, autorką tekstów, poetką, p. Witoldem Banachem – dyrektorem Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, historykiem, pisarzem, p. Ryszardem Skowronkiem - nauczycielem, instruktorem modelarstwa lotniczego, p. Marleną Maląg - Zastępcą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, p. Anną Kobielską – Okrój – dziennikarką, prezenterką i redaktor naczelną telewizji kablowej Proart, p. Sylwią Nowicką – Prezesem Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, kierownikiem Biura Prasowego i Relacji Społecznych oraz rzecznikiem Urzędu Miejskiego w Ostrowie i p. Jarosławem Wardawy – redaktorem naczelnym „Gazety Ostrowskiej”, autorem wielu felietonów i książek. Przedstawiciele SP11 przeprowadzili wywiad z panią wiceprezydent Marleną Maląg, która niegdyś pełniła funkcję naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Kolejnym etapem warsztatów było opracowanie wywiadu w wersji elektronicznej z dołączonymi zdjęciami zrobionymi podczas zajęć. W programie warsztatów przewidziano także prezentacje multimedialne dotyczące pasji wybranych nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pasja – to coś, co pozwala nam uciec od codzienności problemów. Coś, co pozwala nam wyzwolić z siebie emocje, stać się prawdziwym sobą. Jest nią taniec, muzyka czy pisanie…Pasja jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas. Nazwać pasją można wszystko, co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni… Warsztaty wzbogaciły wiedzę młodych dziennikarzy i udoskonaliły ich umiejętności.

„Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem.”

Zbigniew Kiełb