19 kwietnia odbyły się w naszej szkole powiatowe eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu byli: Powiat Ostrowski, Urząd Miejski, Komenda Powiatowa Policji oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim oraz  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Sędzią głównym turnieju był  podinspektor Witold Kolenda p.o Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, któremu w pracy pomagał młodszy aspirant Henryk Kucharski p.o Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Cały turniej składał się z trzech podstawowych części: testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego i sprawdzenia wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej.

W turnieju wzięli udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych (SP Tarchały Wielkie, Radłów, Łąkociny, Chynowa, Strzyżew, Granowiec, Skalmierzyce, SP 11 Ostrów Wlkp.) oraz ośmiu gimnazjów (Gimnazjum Sośnie, Sieroszewice, Wysocko Małe, Wierzbno, Raszków, Gorzyce Wielki, Ociąż, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Ostrów Wielkopolski) z terenu powiatu ostrowskiego.

W klasyfikacji generalnej do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 23 maja w Kaliszu (WORD Kalisz ul. Braci Niemojowskich 3-5) zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Tarchałach Wielkich oraz Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

Indywidualnie najlepszymi okazali się:

Z poziomu szkół podstawowych:

I miejsce - Wojciech Pacyna (SP Tarchały Wielkie)

II miejsce - Mateusz Koniarek (SP Tarchały Wielkie)

III miejsce - Albert Połomski (SP11 Ostrów Wlkp.)

Z poziomu szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Mariusz Mazur (Gimnazjum Sieroszewice)

II miejsce - Szymon Surma (Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp.)

III miejsce - Filip Raszewski (Gimnazjum Sośnie)

Najlepsza zawodniczka Turnieju - Weronika Janas (SP Łąkociny)
Najlepszy zawodnik Turnieju - Wojciech Pacyna (SP Tarchały Wielkie)

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali nauczyciele: pani Małgorzata Kowalska (sędzia na torze przeszkód), pani Krystyna Herbik oraz panowie Piotr Twardowski (SP1), Krzysztof Kaźmierowski, Roman Paszkowiak (sędziowie na miasteczku ruchu drogowego), pani Irena Huk (pielęgniarka), pani Natalia Mazurkiewicz (sekretarz zawodów) oraz pan Wojciech Lesiczka (koordynator).

Na zakończenie Turnieju wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Ostrowski, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Upominki dla zwycięzców ufundował Wydziału Promocji Miasta Urzędu MIejskiego.

Sponsorami Turnieju były również firmy:

Piekarnia Janicki - fundator słodkiego poczęstunku dla uczniów i opiekunów oraz

Apteka Rodzinna - fundator środków opatrunkowych.