18 kwietnia 2012r. uczniowie klasy III b pod opieką pani Krystyny Herbik i pani Krystyny Tomalkiewicz uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Poznania i Puszczykowa. Celem wycieczki było rozwijanie u dzieci chęci podróżowania i pogłębiania wiedzy na temat polskich miast i ich zabytków oraz poznanie roślin i zwierząt egzotycznych. W Poznańskiej Palmiarni dzieci podziwiały bogatą roślinność różnych sfer klimatycznych, śpiew żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Niesamowite wrażenie wywołały rosnące na drzewach banany, pomarańcza czy cytryny.

Zobaczyliśmy również m. in. mimozę, kolekcję storczyków i kaktusów, drzewa kiełbasiane i chlebowe oraz bawełnę. Miłośnicy fauny zainteresowali się rybami, np. piraniami, węgorzem elektrycznym. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Rynku, gdzie dokonaliśmy zakupu pamiątek , a punktualnie o godzinie 12.00 wysłuchaliśmy Hejnału Poznania, który rozbrzmiewał z wieży Ratusza.

Udało nam się również obejrzeć najsłynniejsze polskie koziołki, które tradycyjnie trykają się dwanaście razy w samo południe. W godzinach popołudniowych udaliśmy się do Puszczykowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Arkadego Fidlera, polskiego pisarza i podróżnika. Było to całkiem niedawno, gdyż zmarł w 1985r. Dziś po ekspozycji oprowadzają jego synowie i wnuk. Można było zobaczyć jego zdobycze z wielu miejsc świata. Były tam przeróżne pamiątki, które zbierał, jego kolekcja motyli i innych owadów, wypchany krokodyl, ponad 30 książek, które napisał i wiele ciekawych rzeczy. Byliśmy również w Piramidzie, która została zbudowana na wzór Piramidy Heopsa. Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.