31 marca 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 11 przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska - "Sklepiki szkolne  - zdrowa reaktywacja". Głównym celem projektu jest poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży, zmiana wzorców zachowań w zakresie odżywiania, przebudowa asortymentu sklepików szkolnych na pełnowartościowe produkty, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie znajomości „Karty Żywienia i Ąktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży w Szkole” będącej dokumentem programowym programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie przeciwdziałania chorobom dietozależnym i poprawiania stanu zdrowia społeczeństwa.

Zespół składający się z nauczycieli, uczniów, rodziców oraz ajenta szkolnego sklepiku realizował od września szereg zadań polegających na rejestracji szkoły i zespołu w konkursie, przygotowaniu raportów i projektów z poszczególnych etapów ich realizacji.

W szkole odbyły się pogadanki,  apel połączony z prezentacją multimedialną dla uczniów klas I-III i IV-VI, przeprowadzona została akcja plakatowa na terenie szkoły, a w gazecie szkolnej pojawił się specjalny artykuł dotyczący zdrowego i świadomego odżywiania. Uczniowie i rodzice wzięli udział w ankiecie internetowej, w której zadecydowali o zmianie asortymentu. W szkolnym sklepiku pojawiły się owoce, warzywa, jogurty, galaretki i koktajle owocowe. Realizacja każdego z powyższych  zadań kończyła się przygotowaniem raportu.

17 kwietnia Komisja Konkursowa zakończyła ocenianie projektów na przebudowę sklepików szkolnych. Nasza szkoła znalazła się na liście nagrodzonych i  otrzymała dofinansowanie, które pozwoli na kontynuację podjętych zmian.

Wyniki dostępne są w linku GRANTY

Mamy nadzieję, że zapewnienie dostępu do większej ilości zdrowych produktów spowoduje poprawę ogólnych wyników osiąganych przez uczniów, we wszystkich obszarach.