W tym roku już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. 27 kwietnia odbyło się spotkanie pod hasłem: „W krainie mitów”. Za pośrednictwem konkursów przenieśliśmy się do świata starożytnych Greków. Wyobrażenie tamtych czasów jest niezwykle trudne, ale możliwe. Uczniowie kl. IV – VI najpierw stworzyli galerię postaci mitologicznych, a potem w krótkich scenkach udowodnili nam, że przeszłość wciąż do nas przemawia, chociażby za pośrednictwem mitologii.

W konkursie na ciekawe przedstawienie postaci mitologicznej I miejsce zajęła Julia Banasiak – kl. V b, II miejsce – Anastazja Banach – kl. IV c, III miejsce - Julia Baura – kl. IV a. Komisja konkursowa przyznała także 3 wyróżnienia, które otrzymały: Klaudia Kaczmarek, kl. IV a, Weronika Nawrot, kl. V b i Hanna Góźdź, kl. V c. Natomiast w konkursie na ciekawe przedstawienie wybranego fragmentu mitu zwyciężyła grupa z kl. VI b w składzie: Maria Matuszak, Natalia Szyperska, Maria Nowicka i Sandra Kostera (kl. V c). II miejsce zajęła grupa z kl. IV b: Sylwia Poprawa i Julia Janicka. Kolejną kategorią konkursową był „Czytelnik Roku”. Na to miano zasłużyła Adrianna Chmura – uczennica kl. VI b.

Udział w konkursach dostarczył uczniom dużo emocji, miłych wrażeń, a wcielanie się w role okazało się dobrą zabawą. Nagrody i dyplomy wręczała pani wicedyrektor Ewa Wulbach i organizator spotkania p. K. Kaźmierowska.