18 maja 2012 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze”. Do rywalizacji stanęły czteroosobowe drużyny z ośmiu  ostrowskich szkół: SP 1, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11, SP 13, Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „EDUKATOR” i Polsko-Kanadyjska Szkoła Podstawowa. Uczestników konkursu powitała Zastępca Dyrektora Szkoły pani Ewa Wulbach.
             Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – rozwiązywanie testów z zakresu znajomości przepisów drogowych i udzielania pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli pokonać tor sprawnościowy na hulajnodze i rowerze oraz rozpoznać i sklasyfikować znaki drogowe rozmieszczone na Miasteczku Ruchu Drogowego.
            Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą i wysoką sprawnością, co wróży, że
w przyszłości będą świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięskim drużynom, Radny Rady Miejskiej - pan Andrzej Kornaszewski i Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Lubojańska wręczyli  nagrody ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.

Laureaci konkursu:
            I miejsce drużyna z SP 6 w składzie: Igor Gaweł, Nikodem Grząka, Monika Marczak, Marta Rauk
            II miejsce drużyna z SP 11 w składzie: Magdalena Jakubczyk, Kornelia Mroczek, Kinga Spaleniak, Marcin Szyja
            III miejsce drużyna z SP 9 w składzieAgata Mikołajczyk, Wojciech Gromski, Dawid Molski, Nikodem Marczak

Wszystkim gratulujemy i życzymy szerokich i bezpiecznych dróg.

Serdecznie dziękuję p. A. Doktór, p. M. Kowalskiej p. I Huk, p. D.Wiercioch,
p. J. Uciechowskiej za pomoc w przygotowaniach i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem konkursu, a p. R. Janickiemu – Piekarnia „Janicki” za słodkie pyszności dla wszystkich uczestników.

Koordynator konkursu
                                                                                                                 Krystyna Herbik