25 maja 2012 r. w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble rozgrywanych w Kutnie, Adrianna Chmura i Albert Połomski, uczniowie SP 11 obronili tytuł Mistrza Polski z 2006 roku Scrabblach w kategorii szkół podstawowych. Dzięki zaangażowaniu w grę uczniowie przezwyciężają lęk przed szkołą, rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, dedukcję, wyszukują nowe strategie, pobudzają i rozwijają wyobraźnię, uczą się współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji, przyswajają wiedzę poprzez zabawę. Gra pomaga wyzwolić w uczniach chęć działania, co przekłada się na konieczną w procesie lekcyjnym tzw. energię grupową. Nauczycielowi natomiast daje doskonałe narzędzie sprawdzania wiedzy uczniów, utrwalania materiału lekcyjnego.

Powoduje, że nawet mniej zdolni uczniowie próbują opanowywać realizowany materiał, a atmosfera zabawy i pracy całej grupy sprawia, że stają się oni aktywni. Doceniając walory scrabble od kwietnia 2012 r. placówka została włączona do Ogólnopolskiego programu „Scrabble w szkole”. Wielkim zwolennikiem i propagatorem gry w scrabble w szkole jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Ewa Sikorska.