Dzień Dziecka upłynął w Szkole Podstawowej nr 11 pod hasłem „W poszukiwaniu mistrzów Mini Euro 2012”. Program tego dnia zakładał świetną zabawę poprzez sport i kibicowanie fair play. Była to dobra okazja do wręczenia uczniom nagród za udział w licznych konkursach oraz prezentacji pocztu sztandarowego Mini Euro i tańca majostaszkowego w wykonaniu szkolnych cheerleaderek. Odbyły się rozgrywki sportowe – mecze piłki nożnej oraz piłki siatkowej chłopców i dziewcząt klas IV – VI. Zmagania profesjonalnie oceniał sędzia okręgowy piłki nożnej p. Dawid Borusiak.

Uczniowie klas I – III wesoło bawili się przy muzyce tańcząc między innymi zumbę. W szkole dominowały biało – czerwone barwy, liczne symbole wyróżniające polskich kibiców. Uczniowie jedenastki wykazali się pełną gotowością do przeżywania Euro 2012, a Dzień Dziecka był sprawdzianem wychowawczym jak świetnie się bawić, rywalizować i jednocześnie kibicować fair play.

Podsumowano także całoroczną pracę VI edycji projektu „Szkoła bez przemocy”, w ramach którego odbyły się osiedlowe Turnieje Gier i Zabaw Sportowych dla klas II, Andrzejkowy Turniej klas V w rzucankę siatkarską, Mikołajki na Sportowo dla klas IV oraz Gwiazdkowy Turniej gry w piłkę siatkową klas VI. Te super imprezy przebiegały przy gorącym dopingu swoich fan clubów.

W ramach tygodnia wolontariatu uczniowie „przejechali” Pociągiem do Dobroci” przez 7 stacji, angażując się w pomoc najbardziej potrzebującym. Uczniowie jedenastki licznie odpowiedzieli na rozpisane konkursy między innymi: ·

• na hymn kibica fair play ·
  • na kodeks kibica fair play ·
  • na projekt koszulki kibica fair play

Głównym celem wszystkich przedsięwzięć było pokazanie dzieciom, że podczas zawodów można dopingować bezpiecznie, jednocześnie eliminując przemoc i agresję. Działania zespołowe, zdrowa rywalizacja i kultura kibicowania uczą radosnego przeżywania sukcesów i szacunku dla przeciwników.

Na zakończenie Dnia Dziecka dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska wraz z sędzią okręgowym wręczyli nagrody oraz medale dla zwycięzców rozgrywek sportowych i konkursów, między innymi za najciekawsze przebranie kibica i najlepiej dopingujący w tym dniu fan club.

Wszyscy uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane okolicznościowe plakietki z symbolami Mini Euro i Szkoły bez przemocy. Szkolne święto zakończyło się głośnym odśpiewaniem hymnu kibica:

„Kopać piłkę każdy może
trochę lepiej, trochę gorzej,
kodeks zasad musisz znać,
jeśli chciałbyś fair play grać”

Dzień ten pokazał, że można wychowywać dzieci przez zabawę, sport i systemową pracę, jednocześnie budując wspaniały klimat i dobrą atmosferę wśród całej społeczności szkolnej.