We wrześniu w naszej szkole, w ramach Wolontariatu odbywały się zajęcia ze studentką Wydziału Chemii, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, p. Weroniką Jaźwiec. W ramach kółka przyrodniczego prowadzone były zajęcia chemiczne dla uczniów klas piątych i szóstych. Głównym celem spotkań było rozbudzenie u dzieci zainteresowań przyrodniczych, zachęcenie do samodzielnego eksperymentowania. Uczniowie zapoznali się z regulaminem pracowni chemicznej, zasadami BHP, prowadzili dziennik laboratoryjny, w którym zapisywali swoje wnioski i obserwacje z samodzielnie wykonywanych doświadczeń, do których wykorzystywali materiały i substancje używane w życiu codziennym.

Dzięki uprzejmości pani prof. Hanny Gulińskiej korzystali również ze sprzętu laboratoryjnego UAM w Poznaniu. W przystępny sposób łączyli teorię z praktyką oraz poznawali przyrodę i zachodzące w niej procesy chemiczne. Zajęcia wolontarystyczne pozwoliły na zdobycie nowych doświadczeń zarówno studentce, jak i uczniom. Cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i były z pewnością niezapomnianą naukową przygodą. Już teraz planowany jest wyjazd opiekuna koła przyrodniczego p. Magdaleny Danielewicz z grupą uczniów do Zakładu Dydaktyki Chemii UAM w Poznaniu.