22 września uczniowie klasy Vb i VIb udali się na okolicznościową wystawę pt. „Błogosławiony Jan Paweł II. Papież – Mistyk”. Została ona przygotowana przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie pana mgra Piotra Wiertelaka w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

Swoimi zainteresowaniami, zebranymi eksponatami, korespondencją ze znanymi osobami Kościoła rzymsko-katolickiego dzielił się sam autor ekspozycji. Następnie uczniowie indywidualnie zapoznawali się z pamiątkami ukazującymi osobę bł. Jana Pawła II. W drodze powrotnej do szkoły udaliśmy się jeszcze do kościoła św. Antoniego Padewskiego. Tam wspólnie adorując Najświętszy Sakrament odmówiliśmy dziesiątkę różańca świętego i uczciliśmy relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Tego dnia bowiem w Kościele obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie naszego wielkiego Polaka.