Miło mi poinformować wszystkich rodziców i uczniów, iż nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła z klasą 2.0”. Głównym celem programu jest zachęcanie do lepszego wykorzystywania w uczeniu technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK), analiza problemów związanych z ich wprowadzaniem, zebranie przykładów dobrych praktyk oraz dowartościowanie nauczycieli i uczniów, którzy pracują metodami TIK. W ciągu całego roku szkolnego nauczyciele i uczniowie wykonują określone przez program zadania. Pierwsze z nich to wypracowanie szkolnego Kodeksu 2.0, czyli zestawu zasad regulujących korzystanie z TIK. Główne punkty kodeksu to bezpieczeństwo w sieci, korzystanie ze źródeł, prawa autorskie, szkolna codzienność a TIK. Uczniowie w czasie trwania projektu opisują realizowane zadania i projekty na blogach. Nauczyciele w pierwszym semestrze realizują zadanie „Szkoła w sieci”, natomiast w drugim „Komputery po lekcjach”. Na zakończenie programu szkoła organizuje szkolny Festiwal 2.0 , na którym przedstawi swoja wersję Kodeksu 2.0 i pokaże dokonania uczniów i nauczycieli stosujących TIK. Wszystkich zachęcam do wytrwałej i systematycznej pracy. Powodzenia!