http://sp11.ehost.pl/images/mjw.jpgW ramach projektu „Matematyka jest wszędzie” inicjowanego przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski od 22 października 2012r. realizowany jest w naszej szkole projekt w klasach IV - VI „ Matematyka i Mirosław Ferič – jak to ugryźć?”. Głównym celem jest podniesienie efektywności procesu dydaktycznego i ukierunkowanie go na kształcenie wśród uczniów umiejętności XXI wieku oraz przybliżenie sylwetki patrona szkoły poprzez zadania matematyczne w korelacji z innymi przedmiotami: j. polskim, historią, przyrodą i informatyką.

Projekt realizowany jest w układzie spiralnym z rozszerzeniem treści i wymagań na poszczególne poziomy kl. IV, V, VI (po 30 godzin na każdy poziom). Zajęcia z w.w przedmiotów odbywać się będą według harmonogramu, który może ulec modyfikacji w zależności od terminarza innych działań podejmowanych przez szkołę. Pod koniec kwietnia planowana jest wycieczka do Michałkowa, a w maju prezentacja podsumowująca cały projekt. Wszystkim uczestnikom życzymy owocnej pracy.