W czwartek 15.11.br. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wyruszyli do kina Komeda na lekcję multimedialną Tajniki zawodów filmowych. Kiedy zasiedliśmy w fotelach, poinformowano nas o przebiegu spotkania. Na początku przybliżono nam zawody ludzi, którzy pracują przy produkcji filmu. Dowiedzieliśmy się, że jest ponad 300 takich specjalności.  Przypomniano nam, co należy do obowiązków reżysera, scenarzysty, operatora czy klapserki. Obrazowo pokazano także różnice między scenopisem a scenariuszem. Następnie zaprezentowano nam wpadki przy produkcji filmów, np. przelatujący samolot nad głową Achillesa, czy też firmową metkę wystającą spod chusty pirata. Ciekawym momentem była możliwość obserwacji w przyspieszonym tempie pracy sztabu chrakteryzatorów podczas produkcji filmu Gruby i grubszy. Pod koniec lekcji uczestniczyliśmy w quizie polegającym na odgadnięciu imion i nazwisk aktorów, których sylwetki ujawniały się po odsłonięciu puzzli. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy ciekawy film fabularny na motywach powieści Marka Twaina pod tytułem Tom i Huck. Czas spędzony w kinie upłynął interesująco, ponieważ poznaliśmy tajniki powstawania filmu i wspólnie z Tomem i Huckiem przeżywaliśmy ich niesamowite przygody.