Od października bieżącego roku nasza szkoła realizuje zadania projektu „SZKOŁA Z KLASĄ”. Ostatnio pracowaliśmy nad stworzeniem własnego kodeksu określającego twarde zasady pracy z TIK. Po debatach klasowych spotkaliśmy się na debacie szkolnej, tak aby wszyscy mieli swój udział w tak ważnym zadaniu. Ostatni krok to zatwierdzenie kodeksu przez Radę Pedagogiczną w dniu 27 listopada 2012 r.

KODEKS 2.0 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11

1. Używamy nowych technologii w domu oraz w szkole na wszystkich zajęciach.
2. Nie kopiujemy bezkrytycznie informacji z sieci, lecz staramy się je twórczo wykorzystywać.
3. Przestrzegamy praw autorskich własnych i cudzych, podając autora i źródło.
4. Komunikujemy się przez e-maile, dziennik internetowy i stronę internetową szkoły.
5. Dążymy do tego, by w każdej klasie był komputer z dostępem do Internetu (projektor, tablica multimedialna).
6. Pamiętamy o netykiecie oraz o bezpieczeństwie swoim i sprzętu – zasada ograniczonego zaufania.
7. Dzielimy się zdobytą wiedzą informatyczną z dorosłymi. TIKamy razem!