W rytmie akordów Vivaldiego rozpoczął się apel klas 0 – III o tematyce zimowej, przygotowany przez uczniów klasy II b przed nadchodzącymi feriami. Na tle płynącej muzyki pani Zima wirowała wśród stojących klas i sypała śniegiem, a za nią podążały cztery piękne Śnieżynki. Wszyscy prosili panią Zimę o śnieg i mróz, aby wyruszyć do zabaw na sankach, łyżwach i nartach. Oczywiście nie zabrakło przestróg, aby zabawa była bezpieczna, a po feriach wszyscy zdrowi wrócili do szkoły. Oprócz takich piosenek, jak: „Zła zima”, „Na narty, łyżwy”, wszyscy włączyli się do śpiewu utworu Skaldów w wykonaniu klasy II b „Kulig”.

Aby uczestnicy apelu poczuli prawdziwą atmosferę ferii zimowych, organizatorzy przygotowali film, który mogliśmy oglądać i podziwiać w czasie trwania przedstawienia. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która wszystkim życzyła udanego wypoczynku.