23 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się Zawody Modeli Halowych Klasy F1N zorganizowane przez Aeroklub Ostrowski i modelarnię działającą przy SP7. W zawodach wzięli udział młodzi modelarze z ostrowskich szkół podstawowych: nr 1, 7 i 11. Zadaniem uczestników było utrzymanie swoich szybowców jak najdłużej w powietrzu.

Wykonywali to dość trudne i wymagające precyzji zadanie w dziewięciu próbach. SP11 reprezentowali: Julia Szymczak, Natalia Wenderska, Żaneta Cicharzewska, Kinga Spaleniak- z kl. IV a oraz Patryk Rolla - z kl. V c. Nagrodzono ośmiu najlepszych zawodników, wśród których znalazła się Julia Szymczak. Wszyscy uczestnicy zawodów dobrze się bawili, bo atmosfera rozgrywek była przednia. Nagrodzonej Julii i wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za udział w konkursie!