W piątek 15 lutego 2013 roku  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Wspomnień o Patronie Szkoły. Było to równocześnie wstępne podsumowanie zajęć polonistycznych dla klas piątych „Feric i matematyka – jak to ugryźć?” realizowanych w ramach projektu „Matematyka jest wszędzie”. Uczniowie klasy Va oraz Vb pod opieką polonistki pani Emilii Wojtasiak przygotowali okolicznościowy scenariusz akcentujący znaczenie matematyki w życiu każdego ucznia, a także w życiu patrona szkoły lotnika Mirosława Ferica. Wokalnie wspierały ich Julia Banasiak oraz Natalia Zmyślona.

Podczas apelu wręczono także nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w przeprowadzonych z tej okazji konkursach. W IV Konkursie Samolocików Papierowych Klas Trzecich Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferica, zogranizowanym przez szkolnego bibliotekarza pana Romana Nyklewicza, I miejsce zajęła Martyna Maik, II Kinga Bizan, a III Bartosz Pabian. W oryginalnej konkurencji na najdłuższy lot wykonany przez papierowy samolot nagrodę otrzymał Kacper Mendera. W klasach starszych historyk pan Roman Paszkowiak przeprowadził Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, w którym zwyciężyła Julia Banasiak zajmując I miejsce, II miejsce zajęła Weronika Nawrot, a III Hanna Góźdź. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyła pani wicedyrektor Ewa Wulbach, która uzbogaciła spotkanie wzruszającym słowem wstępu poetycko porównując Ferica do wiatru, który „wiał jak trzeba, by wszystko mogło na czas kwitnąć i owocować”.

W spotkaniu udział wzięli również słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy podążali w tym dniu ostrowskimi szlakami patrona. Jedna ze słuchaczek pani Jadwiga Niełacna, która przez wiele lat była związana z jedenastką, opowiedziała uczniom o swojej znajomości z matką Mirosława Ferica. Po skończonej uroczystości goście odwiedzili Izbę Pamięci z pamiątkami związanymi z postacią patrona.

Mika Feric – lotnik młody

Latał śmiało tak jak sokół.

W locie dużo miał swobody,

Choć tam wrogów mnóstwo wokół.

W dywizjonie trzysta trzecim

bohaterstwem się wykazał.

Dziś go znają wszystkie dzieci,

dobry przykład im pokazał.

Dziś na co dzień i od święta,

każdy uczeń naszej szkoły

O patronie swym pamięta,

co był dzielny i wesoły.