15 marca br. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spektaklu Teatru Współczesnego z Krakowa, będącym adaptacją pierwszej z cyklu opowieści  C. S. Lewisa. Przedstawienie zatytułowano W krainie Narnii.

Odczucia dzieci były różnorodne, jednych zastanawiała dość częsta ciemność panująca na sali OCK (wszak Narnia to kraj wiecznej zimy, przynajmniej za czasów panowania Białej Czarownicy), innych fascynowały efekty świetlne sprawiające wrażenie padającego w tej fantastycznej krainie śniegu.

Na pewno czwartoklasiści mieli możliwość skonfrontowania zdobytych wcześniej wiadomości na temat pracy choreografa i charakteryzatora oraz naocznego doświadczenia przekładu tekstu literackiego – jego adaptacji – dla potrzeb teatru i jego możliwości na deskach OCK w naszym mieście.

Z pewnością  ten dzień spędzony ze szkołą, ale w nietypowych warunkach był niezapomnianą lekcją , w dużej mierze pierwszym doświadczeniem z pracą nie tylko aktorów, ale i innych twórców przedstawienia.