Redakcja gazety szkolnej „Ox” ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Ferića w Ostrowie Wielkopolskim zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych.

Była to 18. edycja MAM Forum Pismaków, której temat wiodący brzmiał: „18 razy kreatywność – ciekawi ludzie i ich historie”. To największy i najstarszy w Polsce konkurs gazet szkolnych. Zapoczątkowany w roku 1996 w Wałbrzychu. Od roku 2009 jego organizatorem jest Fundacja Nowe Media.

Odbywa się on w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W tym roku młodzież rywalizowała w publikacjach zbiorowych i indywidualnych. Ocenie podlegały również recenzje filmów dokumentalnych, reportaże, wywiady i fotografie.

Laureaci zostali zaproszeni na uroczysty finał, który odbył się w dniach 11 – 12 kwietnia 2013 r. w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Uczestnicy brali udział w ciekawych warsztatach medialnych, pokazach filmów dokumentalnych i wideokonferencjach z Dariuszem Rosiakiem - reportażystą i dziennikarzem oraz Ewą Drzyzgą – dziennikarką TVN. Niezwykle interesująca okazała się także konferencja dla opiekunów mediów szkolnych: „Kumpel czy władca marionetek”.

Podsumowaniem wyjazdu była uroczysta gala finałowa, podczas której wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.