15 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje międzyszkolne XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka. Współorganizatorami turnieju byli Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim i WORD w Kaliszu. Uczestnikami turniejowych zmagań były drużyny z 9 szkół podstawowych i 3 gimnazjów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Marlena Maląg, Radny Rady Miejskiej Andrzej Kornaszewski, Dyrektor Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty w Poznaniu Aleksander Ziobro, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Sławomir Chrzanowski. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Naczelnik Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji podinspektor Witold Kolenda i zastępca Naczelnika Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim – aspirant Henryk Kucharski.

Każdy z uczestników rozwiązywał test dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego i wykonywał zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze sprawnościowym. Ponadto cała drużyna musiała wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia 2013 r., zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11oraz drużyna z Gimnazjum im. Papieża  Jana Pawła II.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Wieczorek, Albert Połomski, Patryk Rolla.

W klasyfikacji indywidualnej ze szkół podstawowych najwięcej punktów uzyskali:

1. Jakub Wieczorek – SP nr 11

2. Albert Połomski – SP nr 11

3. Adrian Sobecki – SP nr 9

Najlepszymi zawodnikami ze szkół gimnazjalnych okazali się uczniowie z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II: Krystian Andruszkiewicz, Kacper Maj i Michał Milewski.

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody, a drużyny puchary i drobne upominki. Nagrody ufundowali: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu i PZU Życie. Poczęstunek zapewniła  Piekarnia Janicki .