23 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich tym razem odbył się pod hasłem Julian Tuwim – przyjaciel dzieciństwa. Dlaczego Tuwim? Wybór nie był przypadkowy. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

Słowa Tuwima są lekkie, ale wyważone. Żadne z nich nie jest przypadkowe, tworzą bowiem rytmiczne, melodyjne wiersze. Mogli się o tym przekonać uczestnicy konkursu na najciekawszą formę sceniczną wybranego wiersza Tuwima. Zdaniem komisji liczył się pomysł interpretacyjny, dykcja, intonacja i ogólny wyraz artystyczny.

Największe zainteresowanie wzbudziła interpretacja Lokomotywy w wykonaniu uczniów kl. IV b: Cecylii Maciejewskiej, Filipa Kubery, Mikołaja i Michała Czaplickich, Marcina Szyi, Mateusza Dziuby, Oskara Stodziesza, Bartosza Nowickiego, Szymona Lizakowskiego, Krystiana Misiek i Adriana Kowalewskiego.

II miejsce komisja konkursowa w składzie: p. K. Glapa, p. D. Wiercioch-Klimczak i p. R. Nyklewicz przyznała uczennicom kl. V a – Oliwii Warzesze, Annie Śmigiel, Marcelinie Nowackiej i Julii Baurze za przygotowanie utworu Spóźniony słowik.

III miejsce za interpretację Zosi Samosi otrzymały uczennice kl. V b: Karolina Nadobna, Wiktoria Niklas i Wiktoria Grossek.

 Powodzeniem cieszył się również konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości poety. Nagrody otrzymały:

Julia Banasiak, kl. VI b

Hanna Góźdź, kl. VI c

Paulino Kołeczko, kl. VI a

Klaudia Wojciechowska, kl. VI b

Uczniowie wcielili się także w role ilustratorów ulubionych wierszy Tuwima, biorąc udział w konkursie plastycznym. Rezultatem tej pracy jest wystawa pokonkursowa. Tradycyjnie w tym dniu została przyznana Nagroda Czytelnika Roku Szkoły Podstawowej nr 11. Otrzymały ją 3 uczennice: Natalia Rachwał z kl. VI c, Natalia Warga i Julia Baura z kl. V a.

Każdy mógł się poczuć, jakby naprawdę znajdował się w zaczarowanym świecie bajek Tuwima. Okazało się, że jest on przyjacielem dzieciństwa wielu pokoleń.

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. 

Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Katarzyna Kaźmierowska.