30 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy V a i III c wraz z opiekunami przygotowali piękne widowisko, podczas którego recytowano okolicznościowe wiersze, przedstawiono prezentację multimedialną, śpiewano patriotyczne pieśni. Młodzi wykonawcy przybliżyli wszystkim wydarzenia z 1791 roku, kiedy to w Polsce została uchwalona konstytucja, pierwsza w Europie, a druga na świecie. Była ona dowodem na to, że Polska weszła na drogę postępu i reform oraz stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

Dobrze, że współczesne pokolenie zna przeszłość swojego narodu i jednocześnie buduje przyszłość, tymi słowami zakończyła się akademia, która dla uczniów była żywą lekcją historii.