22 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze”.  Do rywalizacji stanęły trzyosobowe  drużyny z dziewięciu  ostrowskich szkół: SP 1, SP4, SP5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11, SP 13 i Polsko-Kanadyjska Szkoła Podstawowa. Uczestników konkursu powitała Zastępca Dyrektora Szkoły  Ewa Wulbach.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – rozwiązywanie testów z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli pokonać tor sprawnościowy na hulajnodze i rowerze oraz rozpoznać i sklasyfikować znaki drogowe rozmieszczone na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego.

Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą i wysoką sprawnością. Miejmy nadzieję,  że w przyszłości będą świadomymi i bezpiecznymi użytkownikami  ruchu drogowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast  zwycięskim drużynom, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim – aspirant Henryk Kucharski  i Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 Ewa Wulbach  wręczyli  puchary, medale i drobne upominki ufundowane przez Urząd Miejski w  Ostrowie  Wielkopolskim.

Laureaci konkursu:

I miejsce drużyna z SP 5 w składzie:  Adam Domański, Krzysztof Pawłowski, Marcelina Głowacka

II miejsce drużyna z SP 4 w składzie: Adrian Brajer, Marcelina Durdyn, Małgorzata Żulicka

III miejsce drużyna z SP 7 w składzie:  Mateusz Wawrzyniak, Weronika Kwapisz, Anna Wróbel

Wszystkim gratulujemy i życzymy szerokich i bezpiecznych dróg.

Serdecznie dziękuję nauczycielom A. Doktór,  M. Kowalskiej,  J. Uciechowskiej, D. Wiercioch- Klimczak oraz pielęgniarce szkolnej I. Huk za pomoc w przygotowaniu i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem konkursu, a  R. Janickiemu – Piekarnia „Janicki” za słodkie pyszności dla wszystkich uczestników.

Koordynator konkursu

Krystyna Herbik