22 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się spotkanie, na którym podsumowano projekt „Matematyka i Mirosław Ferič – jak to ugryźć?”. Głównym celem realizowanych działań było przybliżenie sylwetki patrona poprzez zadania w korelacji z matematyką, a w szczególności stosowaniem właściwych jednostek. Podczas zajęć ćwiczone były umiejętności zawarte w podstawie programowej, wymagające ciągłego doskonalenia. Praca opierała się przede wszystkim na kreatywnym myśleniu, komunikacji w grupie i korzystaniu z technologii informacyjnych. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli matematyki, języka polskiego, przyrody oraz historii i informatyki.

Podczas uroczystości obecny był Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu pan Andrzej Kornaszewski oraz rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach. Dyrektor Szkoły Małgorzata Lubojańska podkreśliła, że projekt skierowany był do najzdolniejszych uczniów szkoły z klas IV – VI, którzy mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Przedstawieniu efektów pracy służyła prezentacja multimedialna będąca ilustracją dla wypowiedzi uczniów. Widzowie mogli  usłyszeć o sukcesach oraz zobaczyć efekty projektu,  np. zbiór zadań „Bombowe zadania latające”, wydanie specjalne gazety szkolnej „Ox”, ogłoszenie o pikniku w Michałkowie, zaproszenie na podsumowanie projektu, przedstawienie „Ferič - latający matematyk”, prezentację miejsc w Polsce i Europie, które odwiedził Mirosław Ferič, grę planszową „Lataj z Miką!”, modele jednostek pola, długości i objętości, osie czasu związane z kalendarium życia Mirosława Feriča.

Ubocznym, ale ważnym efektem działań stały się wprowadzone w Wikipedii zmiany w biogramie patrona, poprawiające dostrzeżone błędy.

Po przeprowadzeniu wśród uczniów i rodziców ankiet podsumowujących projekt śmiało można stwierdzić, że niezbicie wynika z nich poczucie satysfakcji oraz celowość realizacji podobnych działań w przyszłości, np. w dziedzinie języka polskiego czy matematyki.