Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w dniu 7 maja 2013 r. na terenie szkoły zorganizowało zajęcia o charakterze modelarskim zakończone zawodami modeli halowych dla uczniów ostrowskich szkół podstawowych, które odbyły się 28 maja 2013 r. Zajęcia i zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i klas IV-VI.

W trakcie warsztatów nasi uczniowie pod okiem doświadczonego modelarza- p. Ryszarda Skowronka doskonalili swe umiejętności modelarskie, polegające najpierw na odpowiednim sklejaniu modeli samolotów, a potem właściwym ich puszczaniu w powietrze.

W zawodach wraz z nauczycielem- koordynatorem uczestniczyli : Julia Szymczak, Natalia Wenderska, Żaneta Cicharzewska, Milena Dymek z kl. IV oraz Adrianna Mioduszewska z klasy III. Zawody przebiegły w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali zaproszeni na Festyn Rodzinny zorganizowany 8 czerwca 2013r. w Michałkowie, na którym odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom zawodów.