5 czerwca 2013 r. uczniowie klasy IV c pod opieką wychowawcy udali się do Zespołu Szkól Muzycznych im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego na koncert w wykonaniu uzdolnionych jej wychowanków. Cała sala widowiskowa wypełniona była młodymi miłośnikami muzyki klasycznej z rożnych ostrowskich szkół. W miłej atmosferze przez ponad godzinę uczniowie słuchali rozmaitych wykonań popularnych utworów znanych kompozytorów, m.in. F. Chopina, P. Czajkowskiego, J. Straussa, G. Gerschwina.

Dzieci usłyszały utwory wykonywane na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, trąbce, puzonie, saksofonie, flecie poprzecznym, akordeonie… i kontrabasie. Różnorodność utworów i instrumentów sprawiła, że na koncercie nikt się nie nudził. Po zakończeniu tej muzycznej uczty wszyscy wzbogaceni o nowe wrażenia udali się do szkoły. Ta niecodzienna lekcja była bardzo ciekawa!