Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjno – ekologicznego „Ekologiczny Ostrowianin 2013” organizowanego przez miejskie spółki i Urząd Miejski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka. 5 czerwca 2013 r. uczniowie z klasy V a pod opieką pani J. Adamczewskiej i wychowawczyni M. Danielewicz odbyli „Ekopodróż” po obiektach GK HOLDIKOM.

Zwiedzali oczyszczalnię ścieków w Rąbczynie, ścieżkę eMZOludka oraz ścieżkę edukacyjno – ekologiczną na Piaskach Szczygliczce. Na koniec zajęć rozwiązywali test ze zdobytej wiedzy i układali ekopuzzle na czas. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli poznać etapy oczyszczalni ścieków, poznali nowe technologie pozyskiwania biogazu, wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej. Poszerzyli wiedzę z zakresu recyklingu surowców wtórnych. Zdobyli wiele informacji na temat flory i fauny występującej na terenie Południowej Wielkopolski. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się ekologiczna wycieczka.