18 czerwca br. o godz. 9.00 uczniowie  z klas IV-VI i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr  11 im. Mirosława Feriča w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w koncercie Grupy Baletowej „Gwiazda”.  Występ zatytułowano „Tańcz, tańcz, tańcz…” Po krótkim wprowadzeniu w świat tańca przez założycielkę grupy panią Alinę Janikowską widzowie mogli podziwiać piękną muzykę klasyczną i nowoczesną, a nade wszystko zaprezentowane z dużym zaangażowaniem układy choreograficzne.

Pokaz rozpoczął krakowiak, następnie pojawił się na scenie kina „Komeda” taniec klasyczny, walc, step amerykański, boogie-woogie, poleczka, jazz, modern, taniec bollywoodzki  oraz rock and roll.

Uczniowie dowiedzieli się m. in., jaka jest różnica między stepem amerykańskim a irlandzkim. Sprawna, interesująca konferansjerka oraz barwne, pełne elegancji stroje artystek dopełniały uroku całemu pokazowi, który urzekł wszystkich widzów i niewątpliwie był interesującą propozycją spędzenia ostatnich szkolnych zajęć  przed nadchodzącymi  wakacjami.