„Panta rhei” – wszystko płynie – te słowa były mottem przewodnim uroczystości pożegnania klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 11. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się Kierownik Referatu Wydziału Edukacji i Sportu Danuta Skrzypczak, Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Andrzej Kornaszewski, dyrekcja szkoły, nauczyciele, absolwenci i ich rodzice.

Był to czas na wspomnienia, refleksję i podsumowania. Dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska z wielką satysfakcją podziękowała nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za wkład pracy i sukcesy.

Szóstoklasiści wypracowali bardzo wysoki wynik na sprawdzianie kompetencji – 25,77p. Wśród nich jest laureatka Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego – Aleksandra Sójka, finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – Julia Banasiak i Albert Połomski, laureaci powiatowych konkursów przedmiotowych. Tegoroczni absolwenci zdobyli również tytuł Mistrza Polski w Scrabble – Hanna Góźdź i Albert Połomski, a redaktorzy szkolnej gazety „Ox” w Ogólnopolskich Konkursie Mediów Szkolnych MAM Forum Pismaków zajęli II miejsce.

Tradycyjnie przyznano tytuł Prymusa Szkoły Podstawowej nr 11. W tym roku otrzymała go Julia Banasiak ze średnią ocen 6,0. Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów uczennicy, bowiem w ciągu trzech ostatnich lat wzięła udział w ponad 80 różnorodnych konkursach, rozwijając swoje wszechstronne uzdolnienia. Natomiast tytuł Superucznia klas trzecich otrzymała Aleksandra Hanc za bardzo wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i szczególne osiągnięcia, m. in. zdobyła tytuł Mistrza Ortografii 2013. Tytuł Superucznia w klasach czwartych zdobyli: Julia Szymczak, Agnieszka Miętkiewicz, Dominika Krupa, w klasach piątych na to miano zasłużyli: Anna Śmigiel, Karolina Nadobna i Patryk Rolla.

Rok dla ostrowskiej Jedenastki okazał się niezwykle pracowity, ale i owocny.