W minionym roku szkolnym przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0”. Głównym celem programu było  zachęcanie do lepszego wykorzystywania w uczeniu technologii informacyjno - komunikacyjnej (TIK). W ciągu całego roku szkolnego nauczyciele i uczniowie wykonywali  określone przez program zadania. Uczniowie w czasie trwania projektu opisywali realizowane zadania na blogu. Zgodnie z decyzją dyrektora nauczyciele w pierwszym okresie nauki realizowali również zadanie: „Szkoła w sieci”, natomiast w drugim: „Komputery po lekcjach”.  Uwieńczeniem pracy z programem był zorganizowany 22 maja 2013 roku festiwal, na którym przedstawiono dokonania uczestników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż udało nam się zaangażować do programu nie tylko nauczycieli i uczniów, ale także  rodziców. Bezpośrednio w programie pracowało 8 nauczycieli różnych specjalności. Byli to: z edukacji wczenoszkolnej – Krystyna Herbik i Ewa Sikorska, z języka angielskiego – Bogumiła Pacyna i Sławomir Chołuj, z języka  polskiego – Katarzyna Glapa i Emilia Wojtasiak, z przyrody – Magdalena Danielewicz i administrator strony internetowej  - Wojciech Lesiczka. Koordynatorem przedsięwzięcia była Justyna Uciechowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, matematyki i informatyki

Wszystkie  grupy ulokowały w swoje działania ogromny potencjał.   Wykorzystaliśmy do  maksimum posiadany sprzęt i infrastrukturę, a także doświadczenie i umiejętności w posługiwaniu się technologią informacyjną i komunikacyjną. Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować wypracowany na początku roku szkolnego plan działań. Wiele ze zrealizowanych zadań możemy uznać za dobre praktyki i wykorzystać je w przyszłości.

Jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym programie. Z wielkim zaangażowaniem  wykonaliśmy wszystkie zadania i w piątek 26 lipca otrzymaliśmy certyfikat  „Szkoły z klasą”, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.