W czwartek 26 września 2013r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce uroczystość popisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego hali sportowej. W tej ważnej dla szkoły uroczystości wziął udział syn patrona szkoły Mirosława Feriča Philip Methuen – Ferič wraz z córką Antonią.

To największa oświatowa inwestycja realizowana na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Przetarg na budowę sali został ogłoszony 9 listopada 2012r. Wpłynęło 15 ofert, sama budowa potrwa do końca czerwca 2014 roku. Koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

26 czerwca 2013r. miało miejsce uroczyste wmurowanie egzemplarza aktu erekcyjnego wraz z wmurowaniem symbolicznego kamienia węgielnego.

Treść aktu podpisali: Lech Górski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Małgorzata Lubojańska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Albert Urbaniak  Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w SP nr 11.

Treść aktu:

Dla upamiętnienia i przekazania przyszłym pokoleniom,  tego, co dzieje się tu i   teraz,

w oficjalnej ceremonii dnia 26 września 2013 roku – to jest kategoria czasu – na terenie
Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Batorego 2 – to jest kategoria miejsca, dokonano spisania niniejszego dokumentu rozpoczynającego w uroczysty sposób budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Inicjatorem budowy jest samorząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Środki finansowe, zgodnie ze stosownymi uchwałami Rady Miejskiej, pochodzą z budżetu miasta. Uroczyste wmurowanie egzemplarza niniejszego Aktu Erekcyjnego wraz z symbolicznym kamieniem węgielnym niech stanie się jednocześnie życzeniem, by proces budowlany przebiegał sprawnie i pomyślnie, a nowa hala sportowa przyniosła wiele pożytku i radości obecnym i przyszłym uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 oraz mieszkańcom miasta.

Symbolicznego poświęcenia cegieł i murów budowanej hali dokonał ksiądz Kanonik Bogusław  Lamenta Proboszcza Parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, na terenie której budowana jest sala sportowa. Do specjalnej aluminiowej tuby oprócz aktu erekcyjnego włożono jeszcze kserokopię pozwolenia na budowę oraz numer specjalny gazetki szkolnej OX z września 2013 r.

Symboliczne cegły w ścianę sali wmurowali: Lech Górki  Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego,  Małgorzata Lubojańska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, Albert Urbaniak przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jan Popławski dyrektor wykonawcy i kierownik budowy oraz Aleksander Klupś  Inspektor Nadzoru Inwestorskiego.

Pełnowymiarowa hala sportowa będzie mieć 1562 metry kwadratowe powierzchni użytkowej sama powierzchnia hali to 1170,68 m2. Będą pełnowymiarowe boiska do gry w: piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa.

Budowany obiekt i symboliczne cegły poświęcił wcześniej Ksiądz Kanonik Bogusław Lamenta, probosz Parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela.

- Sport kształtuje ducha, a to przy szkoleniu dzieci i młodzieży ma to ogromne znaczenie. Chcemy jako samorząd zapewnić godne warunki do nauki dzieciom i młodzieży. Stąd wiele inwestycji realizowanych w naszych placówkach. Tylko w 2013r. było tych inwestycji ponad 20 na łączną kwotę ponad 8 milionów złotych. Są to inwestycje różne – od tych pilnych, ale zaniedbywanych przez lata jak wymiana sieci elektrycznej w SP 7, czy wymiana centralnego ogrzewania w SP 11 po modernizację placów zabaw, dostosowanie szkół do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, termomodernizacje obiektów, budowa parkingu przy SP 5, modernizacja sali sportowej także przy SP nr 5, czy oddane do użytku boisko wraz z zapleczem lekkoatletycznym przy Gimnazjum nr 1. Ta ulepszana baza sportowa powinna być w pełni wykorzystywana właśnie do sportowego kształcenia młodzieży – podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.

W uroczystości udział wzięli: starosta ostrowski Paweł Rajski, radni Rady Miejskiej Ostrowa z wiceprzewodniczącymi Maciejem Klósakiem i Lechem Górskim na czele, Jan Popławski wykonawca, Aleksander Klupś Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, Jan Jacek Werner projektant, Andrzej Baraniak – Sekretarz Miasta, Lucjan Kołodziej kierownik Referatu Inwestycyjno – Technicznego oraz Monika Żychlińska Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 i grono pedagogiczne szkoły.

Biuro Prasowe i Relacji Społecznych