Dnia 26 września 2013r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się przepiękna uroczystość – ślubowanie klas pierwszych. W murach szkoły gościły władze miasta Ostrowa Wielkopolskiego, radni miejscy i powiatowi, ksiądz kanonik Bogusław Lamenta oraz honorowi goście – syn patrona szkoły Philip Methuen-Ferić wraz z córką Antonią.

Najważniejsze jednak w tym dniu były dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami przybyły do szkoły. Uczniowie klas pierwszych wyglądali niezwykle odświętnie. Galowe stroje, birety oraz wypieki na twarzach sprawiły, że nastrój stał się jeszcze bardziej podniosły. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały przedstawienie opracowane na podstawie opowiadania Bruno Ferrero „Odważny kwiat”. Była to metaforyczna opowieść o ziarenkach, młodych ludziach, którzy tak jak nasi pierwszoklasiści zaczynają swoją „przygodę z życiem”.

Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów, kochać swoją ojczyznę oraz czcić pamięć patrona Mirosława  Ferića.

Następnie nastąpił bardzo ważny moment w życiu pierwszaków – pasowanie na uczniów. Aktu pasowania dokonał Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego p. Jarosław Urbaniak, Zastępca Prezydenta p. Marlena Maląg, radny miejski p. Andrzej Kornaszewski oraz dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki z rąk Prezydenta Miasta. Były to dyplomy, wieczne pióra, oraz karty biblioteczne uprawniające do korzystania z Międzyszkolnego Katalogu Bibliotecznego przekazane przez Dyrektora Biblioteki Publicznej p. Włodzimierza Grabowskiego.

Uroczystość ta na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i znakomitych gości.