Dnia 11 października 2013r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyła Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz trzyosobowe delegacje uczniów z klas II-VI. Tradycyjnie, licznie przybyli również emerytowani pracownicy SP 11. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podkreśliła jak ważny jest zawód nauczyciela, pogratulowała wszystkim nagrodzonym pedagogom i pracownikom. Specjalnie z okazji DEN uczniowie klasy IIc przygotowali niecodzienną wersję znanej i lubianej baśni braci Grimm pod tytułem ,,Kopciuszek”. Młodzi aktorzy wspaniale poradzili sobie z nowoczesnym dialogiem łącząc go ze znaną fabułą.

W zabawny sposób ukazali rzeczywistość pełną ludzkich wad i słabości, nie zapominając o drzemiącej w nas nadziei na lepsze jutro. Ta nietypowa odsłona baśni spotkała się z przychylnością zarówno młodszych jak i starszych widzów.