Piątek, 8 listopada 2013 r. był w naszej szkole wyjątkowo uroczystym dniem. Cała społeczność uczniowska w galowych strojach  z pięknymi kotylionami w biało – czerwonych barwach uczciła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dwóch  grupach wiekowych odbyły się okolicznościowe akademie przygotowane przez klasę III b z wychowawczynią Justyną Uciechowską i klasę V c pod czujnym okiem opiekunów: Małgorzaty Kowalskiej i Romana Paszkowiaka. Oprawę muzyczną przygotował p. Mirosław Skórzybót, a pomocą techniczną zajął się p. Sławomir Chołuj. Pani Dyrektor w krótkim przemówieniu nawiązała do okresu walk niepodległościowych i uświadomiła uczniom, że obecnie wymaga się od nich innego poświęcenia. Zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Głośno i rytmicznie rozbrzmiewały po szkole słowa pieśni patriotycznych: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani” czy „Rozkwitały pąki białych róż”, które wprowadziły nas
w atmosferę tamtych dni. Aby uczestnicy apeli poczuli prawdziwy klimat walk o wolność i niepodległość, organizatorzy przygotowali prezentacje multimedialne zawierające sceny z okresu walk, jak również przybliżyli symbole narodowe naszej ojczyzny.
Wszyscy z dumą i radością świętowaliśmy to podniosłe wydarzenie.