4 grudnia 2013 r. do naszej szkoły zawitały dzieci z trzech ostrowskich przedszkoli wraz z rodzicami. W holu 1. piętra powitała ich serdecznie pani dyrektor Małgorzata Lubojańska. Przyszli uczniowie klas pierwszych w towarzystwie Św. Mikołaja wybrali się do Mikołajkowa, gdzie poznawali bajkowe krainy: Pocztolandię, Ozdobolandię, Zagadkolandię, Piłkolandię, Tablicolandię i inne. Tam nie tylko dobrze się bawili, kształtowali wyobraźnię, ale także zapoznawali się z metodami aktywnymi, jakimi pracują nauczyciele w tej szkole.

Rodzice natomiast obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą działania dydaktyczno – wychowawcze szkoły oraz zapoznali się z projektem systemowym Od dziś pracuję na swój sukces adresowanym do dzieci młodszych.
Z kolei w sali polonistycznej odbyła się prezentacja programu terapeutyczno – edukacyjnego Ortografitti. Zwiedzający, oprócz sal lekcyjnych, mogli zobaczyć Salę Tradycji, harcówkę, modelarnię, świetlicę, pracownię komputerową, salę multimedialną, stołówkę i bibliotekę, która korzysta z katalogu elektronicznego. Okolicznościowe wystawy pokazały, że uczniowie ostrowskiej „Jedenastki” są kreatywni, ciekawi świata i rozwijają swoje liczne talenty, między innymi wokalne, plastyczne, dziennikarskie, teatralne, modelarskie, umiejętności scrabblowe oraz pasje sportowe, filatelistyczne i szachowe. To także aktywni wolontariusze.

W sali gimnastycznej zaprezentowali się młodzi piłkarze ręczni z klasy sportowej. Zorganizowano także pokaz Taekwon – do dla najmłodszych.

Przedszkolaki opuszczały szkołę z drobnymi upominkami i wytworami własnej pracy. Na tę okoliczność  wydano również folder informacyjny. Mamy nadzieję, iż było to udane popołudnie  dla gości i gospodarzy.