20 grudnia odbył się świąteczny apel z okazji Bożego Narodzenia. Wiceprzewodnicząca szkoły, Karolina Nadobna z klasy VIb, w imieniu Samorządu Uczniowskiego i opiekunów złożyła świąteczne życzenia pani dyrektor, pani wicedyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim uczniom. Świąteczne życzenia złożyła również pani dyrektor Małgorzata Lubojańska. Podczas apelu były jeszcze dwie miłe niespodzianki. Ogłoszono wyniki międzyklasowego konkursu na świąteczne udekorowanie klasy. Uczniom podobał się ten konkurs, ponieważ pomógł poczuć świąteczny klimat, a odbywał się on od 6 do 18 grudnia. Jury w składzie pani dyrektor Lubojańska, pani Sikorska i pani Kowalska zadecydowało, że najlepiej świątecznie udekorowała swoją salę i tym samym zajęła pierwsze miejsce klasa V b. Wyróżnienia otrzymały klasy VIb i IVa.

Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy i słodkie nagrody. Drugą niespodzianką był świąteczny upominek dla wszystkich uczniów. Opiekunki SU pani Emilia Wojtasiak i pani Bogumiła Pacyna zaprezentowały prezent, a była to lampa dyskotekowa zakupiona za pieniądze zebrane podczas listopadowej Biesiady Andrzejkowej. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal na klasowe wigilie, by podzielić się opłatkiem i razem świętować.