W  czwartek 16 stycznia br. o godz. 13.00 odbył się w naszej szkole etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego po raz pierwszy pod tą nazwą, a szósty spośród edycji proponowanych przez Kuratorium Oświaty  w Poznaniu (wcześniej jako Wojewódzki Konkurs Humanistyczny).

W etapie rejonowym wzięło udział 138 uczestników  z czterech powiatów: kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego. Łącznie gościliśmy 195 osób, w tym 57 opiekunów. Zgromadzonych uroczyście powitały dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska oraz wicedyrektor Ewa Wulbach.

Komisja w składzie: Katarzyna Glapa – przewodnicząca, Członkowie: Barbara Płokarz,  Anna Kasprzak–-Idziorek, Ewa Wasielewska, Katarzyna Kaźmierowska, Katarzyna Dudkiewicz sprawdziła prace uczniów i zgodnie z regulaminem wyłoniła ­­5 uczestników etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 lutego 2014 roku. Zadaniem laureatów etapu rejonowego było uzyskanie co najmniej 32 punktów na 40 możliwych. Tematyka tegorocznego testu nawiązywała do lektur konkursowych i postaci zacnego Wielkopolanina - Hipolita Cegielskiego.

Wszystkim uczniom Komisja składa słowa uznania za  udział w etapie rejonowym, a zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego życzenia zdobycia tytułu laureata, a tym samym zwolnienia ze Sprawdzianu 2014, co jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej liczby 40 punktów na Zaświadczeniu OKE. Wszystkim uczestnikom etapu rejonowego Komisja życzy dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem polskim nie tylko podczas konkursów, ale  i w codziennym posługiwaniu się naszym językiem ojczystym.