28 stycznia 2014 r. uczniowie kl. IV a wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl pt. „Królowa Śniegu” na podstawie znanej baśni Andersena. To wzruszająca historia drogi, w którą wyrusza Gerda w poszukiwaniu Kaja. Niezapomniana podróż do baśniowej krainy uświadamia młodym odbiorcom, jak wielka jest siła miłości, przyjaźni i oddania.

Poznańscy twórcy i realizatorzy widowiska zadbali o to, aby piękna muzyka budująca nastrój oraz barwne sceny choreograficzne pobudziły wyobraźnię i na długo pozostały w pamięci zarówno młodych jak i dorosłych widzów. Na uwagę zasługuje również fascynująca gra aktorska poruszająca uczucia, dzięki dużej sile wyrazu.

Sztuka wystawiona na deskach poznańskiego teatru sprawiła, że uczniowie inaczej spojrzeli na baśń i lepiej zrozumieli jej przesłanie.

Po spektaklu na muzycznej scenie mieli oni okazję porozmawiać z odtwórczynią roli Królowej  Śniegu i Śnieżynek. Otrzymali również pamiątkowe autografy.