W sobotę 8 lutego w holu OCK miały miejsce obchody jubileuszu 50-lecia działalności Koła nr 2 Polskiego Związku Filatelistów w Ostrowie Wielkopolskim. Koło działa przy Radzie Osiedla nr 11 im. Powstańców Wielkopolskich.

W uroczystości uczestniczyli ostrowscy filateliści oraz goście, m.in. prezes Zarządu Okręgu PZF w Kaliszu Jerzy Bielawski, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Andrzej Leraczyk.

Historię koła przedstawił w okolicznościowym wystąpieniu jego prezes, znany ostrowski filatelista, Marian Szczygieł.

Jubilaci otrzymali wiele okolicznościowych gratulacji.

Dyrektorka SP 11 Małgorzata Lubojańska przekazała życzenia od społeczności szkolnej oraz dzieci z Młodzieżowego Koła Filatelistycznego istniejącego w tej szkole.

Podziękowała prezesowi za wieloletnią współpracę, za organizowane w SP 11 wystawy filatelistyczne i opiekę nad szkolnym kołem filatelistycznym.

W holu OCK zorganizowano wystawę znaczków prezesa koła, Mariana Szczygła.

Czynne było także stoisko Poczty Polskiej.

Można w nim było kupić okolicznościowe walory filatelistyczne m.in. kartkę pocztową z jubileuszowym nadrukiem, okolicznościowy znaczek pocztowy oraz stempel zaprojektowany przez członka koła, Mariana Nowaka.

Przy okazji rozstrzygnięto także konkurs na projekt znaczka pocztowego ogłoszony z okazji 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Dzieci z Koła Filatelistycznego w SP 11 zaprezentowały 7 prac. Najwyżej oceniono rysunki wykonane przez Maję Przerwa z Id  i Zosię Pietrzykowską z Va.