20 lutego 2014 r. dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 11 wzięły udział w niecodziennym spotkaniu i wyruszyły w daleki świat z Panem dr. Maciejem Klósakiem. Przeżyły one niezwykłą wirtualną podróż i poznały ciekawe miejsca na świecie. Same również opowiadały o swoich marzeniach związanych z podróżami. Najmłodsi z ogromnym skupieniem słuchali o dziwnych potrawach, które jedzą ludzie w różnych częściach świata, np. węże w Gabonie czy szczury w Gwinei Równikowej. Uczniowie poznali życie ludzi z plemienia sudańskiego. Dowiedzieli się również o cmentarzach dla pociągów w Boliwii i o wielu ciekawych rzeczach, np. słoniach z wysp Samoa.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film o Maroku „Oczami Róży”. Róża, to uczennica naszej szkoły z klasy I a, która miała to szczęście być w tym kraju.
Spotkanie było niezwykle ciekawe, toteż dzieci mają nadzieję, że już wkrótce wyruszą w kolejną podróż z p. Klósakiem.