Miniony tydzień to dla uczniów naszej szkoły czas poznawania kultur odległych krajów i intensywnej nauki języków obcych również poprzez zabawę. Wszystko za sprawą trojga studentów z Peru, Argentyny oraz Indonezji, którzy odwiedzili szkołę w ramach projektu „Enjoy my origin”. Projekt ten oferuje możliwość przeprowadzenia warsztatów realizowanych przez lektorów-wolontariuszy z różnych krajów, które polegają na interaktywnych lekcjach języka angielskiego. Tematyka zajęć dotyczy sytuacji z życia codziennego oraz kraju pochodzenia wolontariusza. Koordynatorem projektu jest AIESEC - międzynarodowa organizacja pożytku publicznego, licząca ponad 60 000 członków, działająca w 113 krajach na 2 100 uniwersytetach.

Nasi goście przeprowadzili cykl niezwykle ciekawych zajęć, podczas których prezentowali kraje z których pochodzą, uczyli języka hiszpańskiego i indonezyjskiego oraz angażowali uczniów do różnego rodzaju gier i zabaw, w które bawią się ich rówieśnicy w Ameryce Południowej i  Azji Południowo-Wschodniej. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu geografii i historii oraz obejrzeć wiele rekwizytów charakterystycznych dla krajów, z których pochodzili nasi goście. Nikogo nie trzeba było zachęcać do aktywnego udziału w warsztatach, uczniom bardzo odpowiadała zaproponowana przez studentów forma zajęć.

Takie spotkania uczą tolerancji dla odmiennych kultur i obyczajów oraz uświadamiają, jak ważną w dzisiejszym świecie jest znajomość  języków obcych.

Na pożegnanie, studenci otrzymali upominki przygotowane przez Referat Promocji Miasta, które będą bez wątpienia miłą pamiątką z wizyty w naszym mieście.