W Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie kl. IV-VI spotkali się na wiosennym pokazie talentów połączonym z powitaniem wiosny. 21 marca uznaje się tradycyjnie za Dzień Samorządności Uczniowskiej. W związku z tym Pani dyrektor Małgorzata Lubojańska przekazała symboliczne klucze do szkoły na ręce przewodniczącego SU Alberta Urbaniaka. Następnie odbyły się występy młodych talentów przeplatane konkursami, m. in. na wiosenne nakrycie głowy czy okulary dla wychowawcy. Liczył się pomysł i ogólne wrażenie. Szanowne jury tworzyli: Pani wicedyrektor Ewa Wulbach, pani Krystyna Tomalkiewicz, pani Grażyna Małuszek, przedstawiciel rodziców pan Łukasz Garczarek oraz przedstawiciel uczniów – przewodniczący SU Albert Urbaniak. W rywalizacji konkursowej I miejsce zajęła kl. VI a, II miejsce – VI b i III miejsce – IV a.

Wiosna przyszła do nas tanecznym krokiem. Marta Waścińska, uczennica kl. V a i Martin Ptak wykonali tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński i quickstep oraz latynoamerykańskie: sambę, cza-czę, rumbę i jivę. Podziwialiśmy także na scenie młode wokalistki: Julię Karwik i Annę Garczarek – uczennice kl. IV a, Natalię Zmyśloną z kl. V b, Julię Baurę – kl. VI a, Karolinę Nadobną – kl. VI b oraz chórek „Promyczki”. Miłym muzycznym akcentem była gra na keyboardzie w wykonaniu Kingi Spaleniak, uczennicy kl. V a,  gra na flecie Julii Woźny z kl. IV b oraz gitarowy duet: Oliwia Gieżek i Oliwia Grzęda z kl. VI a.

To wspaniałe widowisko zakończyło się wręczeniem nagród i podziękowań.