We wtorek 25 marca br. uczniowie klas piątych obejrzeli spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa będący adaptacją szkolnej lektury Henryka Sienkiewicza znanej również ich rodzicom i dziadkom. W przeddzień przedstawienia wszystkich piątoklasistów  wyposażyłam w materiały, w których wskazałam, na co należy zwrócić uwagę podczas przedstawienia oraz zaproponowałam bogaty zasób słownictwa pomocnego podczas pisania sprawozdania-recenzji. Podczas lekcji przygotowującej do odbioru sztuki uczniowie zostali również zaznajomieni z realizatorami-twórcami spektaklu. Program dostarczony przez Impresariat TW w Krakowie zawierał zdjęcia żywych zwierząt, co budziło największe emocje uczniów. Zajrzeliśmy też na stronę internetową TW w Krakowie, na której można było obejrzeć fotosy z przedstawienia oraz zapoznać się z jego reklamą.

Zadaniem dzieci po obejrzeniu adaptacji było napisanie w domu recenzji  spektaklu. Oto fragmenty wypowiedzi uczniów:
Laura: Aktorka grająca Nel doskonale operowała swym głosem i gestem, natomiast gra odtwórcy roli Stasia była fascynująca. Muzyka i dźwięki pobudzały wyobraźnię widzów.
Kamil: Moja ulubiona scena to ta, w której dzieci uwolniły Kinga. Światło i muzyka sprawiły, że przez chwilę myślałem, że naprawdę coś wybuchnie. Gra aktorów i scenografia były świetne.
Paweł:Spektakl Teatru Współczesnego bardzo mi się podobał. Tajemniczy i ciepły nastrój występu sprawił, że widownia nagrodziła go gromkimi brawami.
Julia: Scenografia dodatkowo pobudzała wyobraźnię widza i porywała go do świata bohaterów. Spektakl sprawił, że inaczej spojrzeliśmy na swoje beztroskie dzieciństwo.
Kornelia: Było to bardzo twórcze przedstawienie. Cieszę się, że mogłam w nim wziąć udział. Teatr Współczesny z Krakowa spisał się na medal, wierzę, że jeszcze kiedyś zobaczę ten zespół na scenie.

Fotosy ze spektaklu można obejrzeć na stronie Teatru Współczesnego w Krakowie:
http://www.teatrkrakow.pl/spektakle/w-pustyni-i-w-puszczy.html