Dzień Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 miał odbyć się w tym roku na terenie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem „Strażacy dzieciom”. Niestety ze względu na niekorzystne prognozy pogody na ten dzień zapadła decyzja o przeniesieniu imprezy na teren szkoły. W organizację tego święta włączyli się także rodzice. W radosnej atmosferze dzieci próbowały swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej (I m. - kl. V c, II m. - kl. V b, III m. - kl. IV b) czy rzucance siatkarskiej (I m. - kl. V c, II m. - kl. V a, III m. - kl. IV a).

Swoje umiejętności jazdy na rowerze dzieci sprawdzały w konkursie „Żółwia jazda”. Tu najlepszy okazał się Marcin Młodorzyniak, drugi był Jakub Paduch, trzeci Jakub Brodala - wszyscy z klasy VI c. Celnością i pewnością ręki dzieci wykazywały się w rzutach do kosza, tutaj zwyciężyła Oliwia Gieżek z klasy VI a, drugi był Jakub Skowronek, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Małecki oboje z klasy IV a. Konkurs przeciągania liny dostarczył także wielu wrażeń. Po emocjonujących eliminacjach zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zwyciężyła klasa VI c, pokonując w finale dziewczęta z klasy V b i chłopców z klasy VI a.

Dzieci z klasach młodszych współzawodniczyły ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych w ramach wyścigów rzędów oraz w grze w dwa ognie.

Sportowym zmaganiom przyglądał się Tygrysek udostępniony przez KPR Ostrovia. Piekarnia Janicki przygotowała słodką niespodziankę.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodycze, wręczone zostały puchary, medale ufundowane przez Radę Rodziców  Szkoły Podstawowej nr 11.

Piątkowe przedpołudnie było w ostrowskiej Jedenastce nie tylko okazją do dobrej zabawy w gronie kolegów i koleżanek, ale i promowania aktywności fizycznej.