6 maja klasa 4b z opiekunami udała się na pieszy rajd baśniowym szlakiem do stadniny koni na Trzcielinach. Podczas pieszej wędrówki z Jankowa Przygodzkiego w kierunku Trzcielin uczniowie w trakcie przerw w marszu poznawali historię naszego miasta i regionu oraz legendy pana Macieja Maślińskiego związane bezpośrednio z miejscami, które mijali. Poznali między innymi historię kościoła w Jankowie Przygodzkim oraz genezę powstania Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy.

Dowiedzieli się  także z czego słyną Stawy Przygodzickie oraz między innymi, który z nich ma największą powierzchnię. Po dotarciu do stadniny jedna z uczennic opowiedziała reszcie grupy o istniejących rasach koni, ich cechach charakterystycznych oraz  zasadach zachowania się w stadninie. Uczniowie mieli również okazję spróbować swoich sił w ujeżdżaniu oraz wzięli udział w przejażdżce bryczką. W trakcie trwania atrakcji zapewnionych przez włąścicieli stadniny odbył się również klasowy turniej badmintona oraz grill. Zdobytą podczas rajdu wiedzę uczniowie sprawdzili na jego zakończenie rozwiązując karty pracy ;-) Zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wszyscy wrócili bezpiecznie do domów.