16 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Żyj zdrowo na sportowo – Bieg po zdrowie”. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia, wyrabianie nawyków potrzeby ruchu i wysiłku fizycznego oraz doskonalenie pracy w grupie. Projekt skierowany był do uczniów klas piątych i ich rodzin. Uczniowie pracowali indywidualnie i grupowo, korzystając z różnych źródeł informacji oraz narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Piątoklasiści wraz z opiekunami mieli do pokonania trasę i rozwiązanie zadań dotyczących zasad zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Cały projekt realizowany był w ramach programu „Trzymaj formę” współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia zgodnie z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie. Działania wymagały zaangażowania uczniów, nauczycieli jak również pielęgniarki szkolnej i wychowawców klas. Tego typu zajęcia integrują dzieci, uczą współzawodnictwa, samodzielności, zdrowej rywalizacji i zasad fair play. Ponadtopodnoszą u dzieci sprawność fizyczną i umysłową, sprzyjają odprężeniu nerwowemu oraz czynnemu wypoczynkowi.