23 czerwca br. uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”, której celem jest podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania ostrożności na terenach kolejowych. Czwartoklasiści poznali zasady ruchu na przejazdach kolejowo - drogowych oraz znaczenie znaków ustawionych w tych miejscach. Uczestnicy spotkania otrzymali zeszyt edukacyjny, który zawiera zestaw ćwiczeń z interaktywnymi grami na CD. Pozwoli on na utrwalenie zdobytej wiedzy. Na zakończenie wicedyrektor szkoły, pani Ewa Wulbach otrzymała z rąk pana Jarosława Chmielarza, pracownika Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim certyfikat uczestnictwa w kampanii.